تعمیر دوربین مداربسته

امروزه بسیاری از کشورها از سیستم های نظارت تصویری عمومی به عنوان ابزاری اصلی برای نظارت بر حرکات جمعیت و جلوگیری از جرایم مختلف، چه در بخشهای خصوصی و چه دولتی استفاده می کنند. یکی از قدرتمندترین این سیستم ها، دوربین های مدار بسته می باشند که حتما در بسیاری از اماکن آنها را مشاهده کرده اید. وجود این دوربین ها مزایای بی شماری دارد و در صورت وقوع سرقت می تواند به شناسایی و تشخیص مجرم کمک بسیاری نماید. اما خرابی ها و مشکلات مختلف در دوربین های مدار بسته امری طبیعی بوده و کاربران این سیستم ها ممکن است با این مشکلات مواجه گردند. تعمیرات دوربین مدار بسته نیازمند تخصص بالایی در این امر بوده و برای این کار حتما باید از تعمیرکار مرتبط استفاده نمود.ما در شرکن اِیتوک پرگاس دنیز با داشتن کادری مجرب و کار آزموده ی آماده ی انجام هرگونه تعمیر دوربین مداربسته در کرج می باشیم برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.
 
02632402966   |   09383334803

معرفی اجزای به کار رفته در دوربین مدار بسته

CCTV یا دوربین های مدار بسته جزء سیستم های پیچیده به شمار رفته که از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده اند و نصب صحیح این قطعات در کنار یکدیگر با استفاده از کابل های مخصوص منجر به دریافت تصاویر از محیط اطراف و پردازش این تصاویر و در نهایت نمایش دادن آنها بر روی مانیتور می گردد. نیاز است تا پیش از آن که به نحوه تعمیر دوربین مدار بسته بپردازیم در ابتدا اجزای اصلی و مهم این سیستم را معرفی نموده و عملکرد هر یک را شرح دهیم.

ضبط کننده فیلم DVR

DVR قلب سیستم دوربین مدار بسته است. این قطعه تمام ورودی های دوربین را دریافت کرده و آنها را برای تماشای زنده روی صفحه مرتب می کند و همچنین فیلم ها را برای مشاهده در روزهای آینده بر روی یک دیسک سخت ذخیره می کند. بسته به اینکه دستگاه DVR از چه تعداد کانال پشتیبانی می کند، می توانید همزمان یک دوربین یا چند دوربین را در ساختمان های مختلف نصب نمایید. ضبط کننده های DVR همچنین قادر به دسترسی از راه دور از طریق اینترنت نیز می باشند. برای این کار باید DVR را به روتر اینترنت خود متصل نمایید؛ این کار را می توان با استفاده از کابل یا آداپتور پل برق انجام داد. سپس در هر کجای دنیا که باشید می توانید فیلم های زنده را از دوربین های خود مشاهده کنید، تصاویر ضبط شده قبلی را ببینید، از وقایع مهم عکس برداری کنید و حتی تنظیمات را در DVR انجام دهید.

دوربین ها

دوربین  را می توان جزء اصلی در سیستم های CCTV به شمار آورد که خود دوربین ها نیز از قطعات مختلفی شامل لنز و دیافراگم تشکیل شده اند. در واقع این لنزهای دوربین هستند که می توانند کیفیت تصاویر نهایی را ایجاد نموده و تصویری با رزولوشن خوب را به ما ارائه دهند. دوربین ها در شکل ها و انواع مختلفی وجود داشته که هر یک برای مکانی خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل ها

برای اتصال دوربین ها به دستگاه های ضبط و همچنین مانیتورها نیاز به استفاده از کابل های مختلف می باشد. خرید کابلا ها نیز نیازمند دقت بالایی بوده و هر نوع دوربین نیاز به استفاده از کابلی خاص دارد. در دوربین های مدار بسته آنالوگ نیاز است تا از کابل های کواکسیال مختلف استفاده شده و در دوربین های مدار بسته تحت شبکه کابل های CAT6، CAT5 و … مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های دوربین مدار بسته می توانند تاثیر بسیاری بر کیفیت تصاویر داشته و به همین علت باید با حساسیت زیادی انتخاب گردند.منبع تغذیه، سنسور و برد دوربین و غیره از اجزای دیگر به کار رفته در دوربین های مدار بسته می باشند.

هزینه تعمیر دوربین مداربسته 

تعمیرکار دوربین مداربسته

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*