تجهیزات فنی دوربین مداربسته

دوربین مداربسته هم مانند دیگر وسایل الکترونیکی از اجزاء مختلف تشکیل شده است. اجزای اصلی یک دوربین مدار بسته سه قسمت : دوربین، مانیتور و کابل ها می باشد.مجموع این سه بخش به تنهایی تشکیل دوربین مداربسته را نمی دهد، بلکه موارد زیر نیز تیاز است:

دوربین مداربسته

وظیفه دوربین، تهیه نما از منطقه تحت نظارت و ارسال سیگنال الکترونیکی است.

مانیتور دوربین مداربسته

مانیتور، سیگنال ارسال شده توسط دوربین را دریافت می کند و سیگنال را به تصویری در صفحه تلویزیون تبدیل می کند. برای مشاهده تصویر ارائه شده توسط دوربین باید حداقل در هر ایستگاه نظارت سیستم دوربین مدار بسته یک مانیتور موجود باشد.

کابل دوربین مداربسته

 یک سیستم آنالوگ، کابل کواکسیکال لازم (کابل کواکسیال معمولی ۷۵ اهمی با رسانای مرکزی مسی و ۹۵ درصد پوشش محافظ )دارد و اگر دوربین IP است باید از کابل شبکه برای اتصال استفاده شود.

سوئیچ دوربین مداربسته
دلیل استفاده از سوئیچ این است که فقط یک سیگنال ویدیویی را می توان از هر مانیتور در هر زمان انتقال داد. شما می توانید از سوئیچ استفاده کنید تا سیگنال تصویری انواع دوربین های نصب شده در منطقه را به مانیتور ارسال نمایید. با استفاده از سوئیچ همه تصاویر به طور همزمان روی صفحه نمایش مقابل مشاهده است.؛ حتی می توانید انتخاب دوربین مورد نظر را به صورت دستی انجام دهید یا یک برنامه تعویض متوالی را برنامه ریزی کنید تا به طور خودکار از نمایی به نمای دیگر نظارت کنید. سیستم هایی که دوربین های مدار بسته زیادی دارند باید دوربین ها را به گروه های مختلف تقسیم کنند و از یک سوئیچ دیگر و یک مانیتور دوم برای مشاهده دقیق تر تصاویر استفاده نمایند.

DVR و NVR دوربین مداربسته

 برای ضبط ویدئو از DVR در دوربین آنالوگ و از NVR در دوربین مدار بسته IP استفاده کنید. وظیفه این دستگاه ها دریافت سیگنال های ورودی از دوربین است. این دستگاه ها امکان مدیریت، پردازش، تنظیمات، ضبط و نمایش تصاویر را به کاربر می دهند.

منبع تغذیه دوربین مدار بسته

دوربین آنالوگ به طور جداگانه از دیگر تجهیزات دوربین مدار بسته به برق ۱۲ ولت مستقیم نیاز دارد که از طریق آداپتور به برق شهری وصل می شود. برق لازم دوربین مدار بسته IP توسط منبع تغذیه POE تامین می گردد. با وصل کابل شبکه به این منبع تغذیه می توان برق مورد نیاز دوربین را به راحتی تامین کرد.

هارد دیسک دوربین مداربسته
هارد دیسک امکان ذخیره سازی اطلاعات پردازش شده از دستگاه DVR یا NVR را می دهد. معمولا سیستم دوربین مدار بسته IP، فضای بیشتری نسبت به دوربین آنالوگ نیاز دارد.

   
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*