قوانین و مقررات

به نام خداوند جان و خرد
قوانین و مقررات

پلیس فتا قوانین و مقررات لازم برای متصدیان کافی نت را به شرح زیر اعلام کرد:
-1دفاتر عرضه خدمات دسترسي حضوري به اينترنت (يا نت سراها) بايد ارتباط اينترنتي و پهناي باند مورد نياز خود را منحصرا و از طريق شرکت هاي داراي پروانه ارائه کنندگان خدمات اينترنتي (Isp) تامين کنند.
-2علاوه بر جواز کسب صنفي، مجوز ارائه خدمات دسترسي به اينترنت و با ذکر مرجع اتصال به شبکه سراسري اينترنت (Isp) باید در محل ديد مراجعه کنندگان نصب شود.
-3استفاده از افراد مجرب و متعهد جهت تصدي مسئوليت اجرايي نت سرا الزامی است.
-4برابر آيين دفاتر خدمات حضوري اينترنت صادره از شوراي عالي انقلاب فرهنگي، اين دفاتر به منظور پاسخگو بودن قانوني و حفظ حقوق افراد در مقابل اقدامات انجام شده خود، باید مشخصات هويتي (با رويت مدرک شناسايي معتبر)، آدرس کاربر، ساعت شروع و خاتمه کار کاربر و ip تخصيصي را در دفتر روزانه ثبت و در صورتحساب کاربر نيز ذکر کنند.
-5تمام مشخصات کاربر مطابق آنچه در بالا بيان شده بايد در دو نسخه چاپ و يک نسخه از آن به عنوان فيش و رسيد در اختيار کاربران قرار گيرد. (تمام فيش ها بايد به مهر و امضاء واحد صنفي برسد(
-6برابر ضوابط و مقررات صنفي و انتظامي کليه دفاتر عرضه خدمات اينترنتي باید به دوربين مداربسته مناسب تجهيز شوند.
-7اين دفاتر مجاز به ارائه خدماتي که به سبب آن امکان عبور از فيلترينگ و ارتباط اختصاصي را ميسر مي سازد از قبيل فيلترشکن و vpn و ... نیستند.
-8کليه سيستم هاي (کلاينت) نت سرا بايد از حالت Administrator خارج شده و به صورت کاربر محدود تعريف و کليه پورت هاي USB سيستم کاربران باید بسته شود.
-9اسناد و مدارک هويتي مراجعه کنندگان که براي امورات بانکداري الکترونيک و يا ثبت نام در آزمون ها و يا خدمات دولت الکترونيک مانند کارت سوخت، اطلاعات اقتصادي خانوار و ... ارائه می شود نبايد روي سيستم ها ذخيره شود.
-10به منظور حفظ اطلاعات و احترام به حريم شخصي کاربران، بايد سيستمي تعبيه شود که با ورود کاربران جديد به سيستم، کليه اطلاعات کاربران قبلي نظير سايت هاي مورد استفاده، شناسه کاربري مسنجر، آدرس پست الکترونيک شخصي و ساير موارد مشابه حذف شود.
-11 نصب برنامه هاي جاسوسي نظير key loger ها بر روي سيستم ها که به منظور جمع آوري اطلاعات مربوط به نام هاي کاربري و کلمه عبور مراجعه کنندگان استفاده مي شود ممنوع است.
-12متصدي کافی نت باید از لحاظ فني امکان ارسال پيام به کاربران از طرف مديريت دفتر براي اعلام زمان مورد استفاده و ساير پيام هاي مديريت را داشته باشد.
-13دفتر خدمات اينترنت حضوري بايد مصاديق پالايش را که توسط «کميته تعيين مصاديق پالايش » اعلام شده و از طرف ارائه دهندگان سرويس اينترنت ارائه مي شود رعایت کند و نباید امکاناتي را جهت مخدوش شدن فيلترينگ فوق در اختيار کاربران قرار دهد.
23/02/1394 کد خبر 2579456

 
برچسب ها : قوانین و مقررات 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*