سیم آرماتور

آرماتوربندی به عنوان یکی از اصول مهندسی در اجرای سازه بتنی شناخته می‌شود که تا حد بسیار بالایی بر استحکام آن سازه تأثیر دارد.نحوه اجرای آرماتوربندی در بخش‌های مختلف متفاوت است و استحکام کششی متفاوتی ایجاد می‌کند.اجرای آرماتور استحکام کششی سازه را بالا می‌برد.بتن خالی استحکام فشاری بالایی دارد و در برابر تنش‌های مختلف مقاوم است. اما بتن مقاومت کششی خوبی ندارد و در برابر تنش‌های کششی کوچک نیز دچار مشکل می‌شود.
 آرماتوربندی باعث می‌شود که استحکام کششی بتن بالا رود و مقاومت آن را در برابر تنش‌های محیطی بالا می‌برد.بتن مسلح ترکیبی خاص از بتن و میلگرد است که میلگردهای آن به شکل‌های خاص کنار هم چیده شده‌اند و به صورت همزمان باعث افزایش مقاومت فشاری بتن و استحکام کششی فولاد می‌شود.آرماتوربندی باعث می‌شود که این اتصال بین بتن و میلگرد به شکل ایده‌آل صورت گیرد و این اجزاء با جزئیات بیشتری به هم وصل شوند و مقاومت سازه بتنی را بالا ببرند.

ویژگی سیم آرماتور

این نوع مفتول در دمای بسیار بالایی تولید می شود و با حفظ مشخصات شیمیایی اش در صنایع مختلفی به کار می رود. سیم مفتول آرماتور بندی مفتولی نرم و انعطاف پذیر است و قابلیت تغییر شکل دارد، از این رو دامنه ی کاربرد آن در امور مختلف گسترده تر است و کار با آن امری دشوار نمی باشد. مفتول سیاه پخته که از آن تحت نام های دیگری همچون مفتول آنیل شده، مفتول اتصال، مفتول آرماتور بندی، سیم نرم و ... نیز یاد می شود، خود متریال اولیه و مادر برای مفتول گالوانیزه محسوب می شود.
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*