لوله صنعتی

نوع دیگری از لوله درزدار لوله صنعتی است این نوع لوله فولادی از ضخامت بیشتری برخوردار است و به آن لوله گوشتدار صنعتی نیز گفته می شود. لوله صنعتی فولادی در صنایع ساختمانی سازه های فلزی سبک و سنگین و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد دارد.

مشخصات لوله صنعتی

لوله ی صنعتی به لوله ای از جنس فولاد ساده ی کربنی گفته می شود که از طریق شکل دهی ورق سیاه به صورت درزدار تولید شده و بدون نیاز به تست خاصی برای مصارف ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. عموما ضخامت لوله صنعتی در دامنه  2 تا 6 میلیمتر متغیر بوده و در سایزهای 1/2 (یک دوم) تا 16 اینچ تولید می گردد.

قیمت لوله صنعتی

اولین و مهمترین عامل در ایجاد تنوع در تولید لوله ها، قیمت لوله می باشد. اگر در طراحی،  مقاطع دایره ای شکل مورد استفاده قرار می گیرد، حتما نیاز نیست این لوله از نوعی باشد که درز جوش آن مورد تست قرار گرفته است. چراکه چنین لوله ای برای انتقال سیالات مناسب می باشد. بدیهی است استفاده از لوله ی تست شده برای مقاصدی همچون ساخت سازه، می تواند هزینه های گزافی را بر یک پروژه تحمیل نماید. بنابراین تولید لوله هایی با ضرایت ایمنی بسیار پایین، همچون لوله داربستی، تا لوله های بسیار دقیق، همچون لوله فولاد آلیاژی بدون درزِ پوشش داده شده صورت می گیرد تا در هر پروژه بنابر مشخصات فنی لازم، لوله مورد نظر انتخاب گردد.
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*