کاغذ و مقوای کرافت

کرافت نوعی کاغذ یا مقواست که از خمیر کاغذی به صورت شیمیایی تولید شده است. این نوع کاغذ از سولفات خمیر پالپ تهیه می شود و خاصیت کشسانی و مقاومت بالایی در مقابل پارگی دارد و به همین دلیل تقاضای بالایی برای بسته بندی کالاها دارد. کاغذهای کرافت بسیار متنوعند مانند کاغذهای کرافتی که سفید نشده که برای بسته بندی استفاده می شوند تا کاغذهای کرافت سفید شده که برای تهیه کاغذهایی که پیوستگی بافت آن قوی است به کار می رود.

 ویژگی کاغذ و مقوای کرافت

این نوع کاغذ معمولا با رنگ قهوه ای یا با رنگ سفید تولید می‌شود و با دوام می باشد و عموما در چاپ و بسته بندی بکار می‌رود. از مقوا و کاغذ کرافت یا کاهی در زمینه های مختلف مانند تبلیغات، چاپ آگهی در تیراژ بالا، بسته بندی مواد غذایی، جعبه مقوایی، ساخت کیف های کاغذی، کاغذ الگوی خیاطی، جعبه پیتزا، جعبه فست فود و … استفاده می شود. یکی از مهم ترین دلایلی که از کاغذ و مقوا کرافت در صنعت چاپ و بسته بندی بسیار استفاده می شود، قابلیت دسترسی آسان و ارزان بودن آن است. چاپ روی مقوای کرافت به روش چاپ افست و به صورت چهار رنگ یا تک رنگ انجام می شود، به همین علت این چاپ از کیفیت خوبی برخوردار است.

خرید کاغذ و مقوای کرافت

گراماژ و وزن این کاغذ بسیار متنوع است بطوری که از ترکیب آنها در تولید ورق و کارتن امکان تولید در ورق های ۳ لايه و ۵ لایه میسر می گردد. گرماژ کاغذ کرافت از ۴۰ گرم شروع می شود. در کاغذها هر چقدر میزان گرماژ بیشتر باشد، استحکام و مقاومت آن نیز بیشتر خواهد بود. کاغذهای کرافت سبک، معمولا در خیاطی به عنوان کاغذ الگو و در فست فود ها به عنوان پوشش مواد غذایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خوواهید تا طرح دلخواه خود را برروی مقوا یا کاغذ کرافت چاپ کنید، به شما پیشنهاد می کنیم از گرماژ بین ۷۰ تا ۱۴۰ گرم این کاغذ یکی را انتخاب و از آن استفاده کنید برندهای معروف کرافت عبارتند از : لی اند من، دایهان و آسیا و … می باشد.
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*