میلگرد

انواع میلگرد تقریبا در هر سازه‌ی بتنی یافت می‌شوند و ساختمان ‌ها برای داشتن استحکام و مقاومت نیاز به ابزارهای ویژه ‌ای دارند که در این میان باید به نقش میلگرد در بتن و آجر اشاره کرد. در حقیقت میلگرد که یک میله فولادی است، در بتن و آجر قرار می‌گیرد تا سازه شکل خود را حفظ کند و با گذشت سال‌های طولانی سازه پابرجا باقی بماند و در صورت عدم استفاده از میلگرد در یک سازه، بر اثر انقباض و انبساط طبیعی بتن، سازه ضعیف و پس از مدتی تخریب می‌شود و در واقع میلگرد به عنوان یک تقویت کننده عمل می کند؛ زیرا میلگرد مقاومت بسیار بالایی در برابر نیروهای کششی و چرخشی دارد و اما اگرچه بتن در برابر نیروهای فشار مقاوم است اما نمی تواند در برابر زلزله و نیروهای کششی دوام بیاورد. از این رو از میلگرد به عنوان مکمل استفاده می شود تا از خرد شدن و شکستن بتن جلوگیری کند؛ بنابراین نقش میلگرد در بتن برای داشتن ساختمانی مستحکم و مقاوم بسیار حائز اهمیت است.
 
بهتر است بدانید که شرکت مژده پِرگاس دِنیز بازرگانان جم محصولات درخواستی مشتریان خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت، در زمان و مکان مناسب فراهم می‌نماید که در اینجا کارشناسان ما در واحد فولاد و آهن شما را با انواع میلگرد های گالوانیزه آشنا خواهند ساخت.

مشخصات میلگرد

میلگردها غالباً از طریق روش های نورد گرم از انواع مختلف فولاد و گاهی از ضایعات فولاد تولید می شوند که نوع فولاد مصرف شده در تولید آن تاثیر مستقیم در کیفیت و استانداردهای آن دارد. کلیه میلگردها و محصولات فولادی باید دارای مشخصات و اطلاعات آنالیز کیفیت باشند تا بدین وسیله بتوان مواد و مشخصات بکاررفته در میلگردها را تشخیص داد. انجمن آزمایش و مواد آمریکا، استانداردی برای اطلاعات میلگردها و دیگر محصوصلات فولادی تعیین نموده است که هر میلگرد باید حاوی این اطلاعات باشد:به عنوان مثال حرف N نشان دهنده تولید میلگرد از فولاد خام و نو و حرف W به معنای تولید میلگرد از فولاد ریخته‌گری‌شده می باشد.شناسه‌ی درجه‌ی میلگرد، که نشان دهنده میزان استحکام تسلیم میلگرد است و در سیستم اندازه‌گیری انگلیسی می‌تواند 60 یا 75 باشد و در سیستم اندازه‌گیری متریک می‌تواند 420 یا 520 باشد. 

انواع میلگرد


 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*