میلگرد آجدار

میلگرد آجدار یکی از مقاطع فولادی است که دارای برآمدگی های تکرار شونده به سه صورت آج مارپیچی، جناغی و مرکب در سطح خود می باشد که این برآمدگی ها بر روی افزایش سطح اصطکاک درگیر شدن بیشتر میلگرد با بتن موثر است و ترکیب یکپارچه تری را موجب می شود و عموما از شمش و بیلت های فولادی و گاهی از ضایعات آهن، تحت فرآیند نورد گرم تولید می شود و چون مهمترین نقش این نوع میلگرد، افزایش سطح مقاومت کششی در سازه های بتنی و آرماتورهای فولادی در بتن می باشد، استاندارد و کیفیت محصول از عوامل بسیار مهم است پس توجه داشته باشید که در هنگام خرید میلگرد، مشخصات کامل و شرح آنالیزی میلگرد را دریافت نمایید تا بتواند مناسب ترین انتخاب را داشته باشد. آنالیز تولیدی و ماده خام اولیه بر قیمت گذاری میلگرد تاثیر مستقیم دارد.

مشخصات میلگرد آجدار

 البته کشورهای مختلف با توجه به شرایط جغرافیایی و محیطی خود، استاندارد مختص خود را برای مقاطع فولادی تعریف نموده اند. استانداردهای مختلف میلگرد، خواص منحصر به فردی دارد. در ایران نیز عمده میلگرد، به وسیله ذوب آهن اصفهان تولید می شود که مطابق با استانداردهای کشور روسیه می باشد.کشور روسیه نیز 3 نوع استاندارد برای میلگردها تعریف نموده است که شامل : فولاد  A1 ، فولاد  A2، فولاد A3 می باشد. فولاد  A1، میلگرد ساده می باشد که سطح صاف و بدون آج دارد. مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب برابر با 2400 و 3600 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد. فولاد  A2، از نوع میلگرد آجدار است که در بازار نیز با نام میلگرد آجدار شناخته می شود که دارای مقاومت تسلیمی 3400 و مقاومت کششی 5000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. فولاد  A3، نوع سوم میلگردهای استاندارد کشور روسیه می باشد و با نام میلگرد آجدار نیز شناخته شده اند که میزان مقاومت تسلیمی آن برابر 4000 و مقاومت کششی آن نیز 6000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می باشد. با توجه به استانداردهای کشورهای مختلف، کارخانجات مختلف در ایران نیز، استانداردهای گوناگونی را تولید می کنند. در کارخانه ذوب آهن اصفهان براساس استاندارد کشور روسیه، میلگردها تا قطر 40 میلیمتر تولید می شوند.
کارشناسان فروش واحد فولاد و آهن شرکت مژده پِرگاس دِنیز بازرگانان جم محصولات درخواستی مشتریان خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت، در زمان و مکان مناسب فراهم می‌نمایند.
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*