لوله درزدار

لوله درزدار یا درز جوش یا جوشی ، در ابتدا ورقه هایی می باشد با ضخامت های متفاوت که بر پایه اندازه نهایی لوله ها برش می خورند و پس از آن به دستگاه نورد منتقل می شوند، بعد از آن درز به وجود آمده جوشکاری می شود و در نهایت لوله ها وارد مرحله آزمایش و کونیک می شوند. به دلیل همین درز جوشکاری شده به این لوله ها لوله درزدار یا لوله درز جوش می گویند.

ویژگی لوله درزدار

لوله درزدار، لوله ای اقتصادی می باشد که با توجه به وزن کم آن، دارای سختی زیادی هستند و می توانند نیرو و فشار بالایی را تحمل کند.برای ساخت لوله درزدار، ورق های فولادی باید ترکیبات شیمیایی مشخصی داشته باشند. ب دلیل آن که این ترکیبات شیمیایی بر روی خواص مکانیکی، جوش پذیری و … در روند تولید تاثیر گذار هستند.

تفاوت لوله مانیسمان و لوله درزدار 

برخلاف لوله های مانیسمان ، لوله های درزدار دارای خط جوش بوده و ناحیه جوشکاری شده فشار و دمای قابل تحمل لوله را محدود می کند و بنابراین نسبت به لوله های مانیسمان فشار و دمای کمتری را تحمل می کنند .هزینه ی ساخت لوله های درزدار کمتر از لوله های بدون درز بوده و به دلیل وجود درز جوش در بدنه ی آنها استحکام آنها محدودتر است. امروزه به دلیل پیشرفت در فرآیندهای جوشکاری و متالورژی قابلیت های لوله های درزدار بهبود یافته و می توان به عنوان جایگزینی مناسب برای لوله های مانیسمان در بسیاری از کاربردها استفاده کرد.تفاوت اصلی لوله مانیسمان و لوله درزدار در نوع ساخت آن ها می باشد ، لوله های بدون درز و درزدار هر دو از آلیاژ کربن استیل می باشند اما لوله های مانیسمان هیچ گونه درز جوشی در راستای لوله ندارد ولی لوله های درزدار دارای خط جوش در بدنه لوله می باشند و همین عامل از مهمترین عوامل تفاوت لوله ماینسمان و لوله درزدار می باشد .لوله های سیاه درزدار در مصارف ساختمانی ، موتورخانه ها، لوله کشی شوفاژ کاربرد دارد. در سایت پایپ کالا لیست قیمت بروز و مشخصات فنی لوله های درزدار در 2 برند لوله درزدار سپاهان و لوله درزدار سپنتا موجود می باشد.

قیمت لوله درزدار

خرید لوله درزدار

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*