سقف عرشه فولادی

ورق های عرشه فولادی به دو دسته roof deck و floor deck تقسیم بندی می شوند. این ورق فولادی به عنوان پوشش سقف در صنعت ساختمان مورد استفاده می باشند. اولین باری که ورق گالوانیزه برای سقف مورد استفاده قرار گرفتند تنها به عنوان قالب در جا استفاده می شدند که انواع مختلفی از بتن مسلح بر روی آن ها قرار می گرفت. در آن زمان این سقف ها مزایای فراوانی در هزینه ها و انجام پروژه ها نسبت به سقف های سنتی داشتند و تنها وظیفه این ورق فولادی ، باربری حین اجرا و باربری قبل از گیرش بتن بوده است. به این گروه از ورق های سقف proof deck گفته می شود. قیمت عرشه فولادی نیز نسبت به سایر سقف ها به صرفه تر بوده و سبب صرفه جویی در هزینه های مصرفی می گردد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله نحوه اجرای سقف عرشه فولادی مراجعه نمایید.

کاربرد سقف عرشه فولادی

با توجه به مزایای بسیار زیاد سقف عرشه فولادی کاربرد بسیاری در طیف وسیعی از ساختمان ها نظیر ساخت سقف انبار انواع کارخانجات، سقف سوله های کارگاهی، سقف سازه های موقت، سقف کیوسک های امداد رسانی جاده ای و غیره کاربرد دارد. همچنین از مزایای استفاده از سقف عرشه فولادی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مزایای استفاده از سقف عرشه فولادی

  • قابلیت دپو در انبار های کوچک : عرشه های فولادی را می توان راحتر نسبت به انواع تیرچه‌ها دپو و انبار نمود.
  • وزن سبک عرشه فولادی: با توجه به ساختار فیزیکی عرشه فولادی دارای وزن سبک تری نسبت به سایر مصالح ساختمانی می باشد.
  • حمل و نقل آسان: از آنجایی که سقف عرشه فولادی نسبت به مصالح دیگر دارای وزن کمتری می باشد حمل و نقل آن آسان بوده و در نهایت باعث کاهش هزینه های حمل و نقل می گردد.
  • زیبایی ظاهری: با وجود این که سقف های عرشه فولادی اصولا المان های سازه ای هستند اما به دلیل پوشش گالوانیزه و داشتن فرم های مختلف از لحاظ بصری نیز جذاب بوده و با یک پوشش مناسب دارای دوام بالا، نگهداری آسان و زیبایی فوق العاده ای خواهند بود.
  • نصب سریع و آسان: عرشه فولادی نیز مانند ساندویچ پانل ها دارای روش نصب آسان می باشد و این ویژگی باعث نصب سریع و کاهش هزینه های نصب پروژه می شود.

قیمت سقف عرشه فولادی

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*