میلگرد حرارتی

میلگردی است که جهت جلوگیری از تنش های متفرقه در بتن، کاربرد دارند.یکی از دغدغه های مهندسان سازه در هنگام اجرای سقف های تیرچه بلوک در ساختمان سازی، جلوگیری از ترک خوردگی در آنها بوده است. پس از بتن ریزی سقف جهت جلوگیری از ترک خوردن بتن، از میلگردهای حرارتی استفاده می شود.

کاربرد میلگرد حرارتی

از این نوع میلگرد به منظور مقابله با اثرات تغییر دمایی استفاده می شود. این نوع از میلگردها در حالت عمود نسبت به هم و به شکل T قرار می‌گیرند و بدین ترتیب اجازه نمی‌دهند که تغییرات حرارتی مقاومت بتن را تهدید کند؛ در صورتی که میلگردهای معمولی، با تغییر حرارت دچار انقباض و انبساط می‌شوند و در نتیجه، فشارهایی را به بتن وارد کرده و منجر به تضعیف و از بین رفتن استحکام آن می‌شوند. در واقع وظیفه عمده این میلگردها جلوگیری از تنش های ناشی از جمع شدگی و حرارت در بتن است و به همین دلیل به آن آرماتور حرارتی نیز می گویند. از دیگر دلایل استفاده از میلگرد حرارتی، نقش باربری در سقف های تیرچه بلوک می باشد و همچنین در صورت عدم استفاده از میلگردهای حرارتی به عنوان عامل مقاوم و وقوع ترک، به هنگام زلزله، یکپارچکی دیافراگم سقف از بین رفته و اثرات مخرب زیادی در پی خواهد داشت.

مشخصات میلگرد حرارتی

قطر میلگردهای حرارتی نسبت به کاربردهای گوناگون آن‌ها متفاوت است. میلگردهای حرارتی در فاصله ۲۵ سانتی متر از یکدیگر قرار می‌گیرند. در برخی ساختمان‌ها هم از میلگردهای معمولی استفاده می‌شود و هم از میلگردهای حرارتی؛ در این صورت میلگردهای حرارتی به حالت شبکه‌ای تعبیه شده و بر تیرچه‌های به کار رفته در سقف عمود می‌شوند. باید گفت، همان گونه که در آیین‌نامه‌های تدوین شده درباره ساخت و ساز بیان شده، استفاده از این نوع میلگردها امری ضروری است و تلفات مالی و جانی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. در نتیجه کلیه کارفرمایان و مهندسان ناظر باید به این موضوع، توجه کافی داشته باشند و تا حد امکان، در برخی نواحی مانند سقف‌ها که ترک‌ها می‌توانند اثرات جبران ناپذیری داشته باشند، از میلگرد حرارتی استفاده نمایند.

قیمت میلگرد حرارتی

قیمت میلگـرد حرارتی بسته به سایز و کیفیت متفاوت خواهد بود. میلگردهای حرارتی، میلگردهایی هستند که معمولا در سایز 6، 6.5 یا 8 استفاده می شوند. همانطور که مطرح شد این میلگرد ها به منظور مقابله با تغییرات که حرارت عامل ایجاد آن ها است مورد استفاده قرار می گیرند.
کارشناسان فروش واحد فولاد و آهن شرکت مژده پِرگاس دِنیز بازرگانان جم محصولات درخواستی مشتریان خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت، در زمان و مکان مناسب فراهم می‌نمایند.
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*