گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/10/20 - 16:57
كد :197

افزایش ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار کاغذ تحریر

نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی افزایش ۱۰ درصدی قیمت‌ها را در بازار کاغذ تحریر به دنبال داشته است،‌ کارشناسان بر این باورند که این افزایش تا چند هفته دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ پس از هفته‌ها ثبات قیمت در بازار کاغذ و مقوا‌،‌ ظهیرالاسلام این روزها شاهد اندک افزایشی در قیمت کاغذ چاپ و تحریر است،‌ بر این اساس قیمت هر بند کاغذ تحریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرم،‌ یک میلیون و 280 هزار تومان و هر بند کاغذ تحریر 60 در 90 با گرماژ 70 گرم بندی 970 هزار تومان عرضه شده است.

هم‌چنین امروز،‌ کاغذ روزنامه بدون تغییر قیمت با کیلویی 41 تا 42 هزار تومان عرضه شده است،‌ کاغذ گلاسه نیز از کیلویی 43 تا 51 هزار و 500 تومان عرضه شده است.

مطالب مرتبط: عمده فروشی کاغذ

مقوای پشت طوسی 70 در 100 با گرماژ 300 گرم کیلویی 34 تا 35 هزار تومان عرضه شده که نسبت به هفته‌های گذشته چند درصدی افزاریش را تجربه کرده است.

کارشناسان افزایش قیمت‌های اخیر در بازار کاغذ و مقوا را به بازار سال تحصیلی مرتبط می‌دانند،‌ احمد شریفان رئیس سابق اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا با تایید این نکته به تسنیم گفت:  اندک افزایش موجود در بازار با  خرید مدارس و افزایش تقاضا به دلیل تهیه و توزیع دفاتر مشق و آغاز سال تحصیلی رخ داده است.

 

افزایش ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار کاغذ تحریر

وی ادامه داد:‌ پیش‌بینی ما این است که این افزایش 10 درصد دیگر نیز ادامه داشته باشد و دوباره بازار روند نسبتا آرامی به خود بگیرد،‌ در عین حال برخی از تجار نیز بر اساس جو روانی ناشی از افزایش قیمت برخی کالاها دست به افزایش قیمت کاغذ زده‌اند که این حباب‌ها در بازار پایدار نخواهد بود.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*